O psích pamlscích

O psích pamlscích

Jen kvalitně…

To jakou stravu a doplňky budete svému psovi dopřávat ovlivní jeho průběh a délku života. Nekvalitní pamlsky a především ty levné například ze supermarketů, jsou vyrobené z nekvalitních surovin, mohou vašemu pejskovi způsobit zažívací potíže, nadměrné línání a po čase se může objevit i vážnější nádorové onemocnění. Bohužel cena, je mnohdy hlavním faktorem, na základě kterého se majitelé rozhodují. S krmením pro psy je to však stejné jako s lidskými potravinami. Je rozdíl koupit si téměř stoprocentní šunku od řezníka než-li vakuovaný salám v marketu. Pamlsky a pochoutky by neměly obsahovat barviva, velké množství konzervantů, sůl nebo cukr.

Co vybrat?

Výběr na trhu je veliký, každá kost, tyčinka, žvýkačka nebo psí bonbon obsahují něco jiného. U každého výrobky by mělo být napsáno, z čeho je vyroben, jaká je jeho trvanlivost a také dodavatel. Svému pejskovi můžete vybrat například psí čokoládu, ale pozor nikdy nedávat čokoládu určenou pro lidi, tak obsahuje přímesy které jsou pro psa nebezpečné. Výborné jsou dále buvolí kosti, které jsou vyrobeny ze sušené buvolí kůže a jsou tedy čistě přírodní stejně tak jako sušené králičí, hovězí i vepřové uši, plíce, dršťky, střívka, játra, ryby, vepřové nohy, krůtí krky, vepřové i hovězí ocasy či vnitřnosti. Zkrátka vše, co je přírodní nikoli uměle dobarvované. Pokud má Váš psí kamarád problém s dentální hygienou je vhodné zařadit speciální pamlsky na zuby, které obsahují mátu anebo mořskou řasu a při žvýkání napomáhají odstranit zubní plak.

Nezapomeňte, že se blíží Vánoce a na trhu je dostupný i adventní kalendář pro psy :) Po přečtení tohoto článku jistě vyberete ten kvalitní a čekání na Ježíška bude pro pejsky hned příjemnější.

Mohlo by vás zajímat