Pojištění psa

Pojištění psa

Když je Váš pes nemocný nebo měl úraz, poslední věc, o které přemýšlíte je cena veterinární péče. Pojištění psa Vás pomáhá chránit před neplánovanou finanční zátěží. Ať už se Váš pes setká nešťastnou náhodou s drobným incidentem, zlomí si tlapu nebo vážně onemocní například dysplazií kyčlí anebo rakovinou, kvalitní pojištění Vám může pokrýt většinu nákladů na zdravotní péči.

Ve světě pokročilé veterinární péče tak můžete svému chlupatému členu rodiny zajistit spokojený a zdravý průběh života.Z pojištění domácích zvířat lze pokrýt veterinární výkony, použitý materiál, nutnou hospitalizace a například léky.

První pojištění pro domácí zvířata bylo poskytováno již v roce 1890. Společnost Virgin se v té době soustředila na koně a hospodářská zvířata. O padesátel let později, přesněji roku 1947 byla v Británii prodána první pojistka pro domácí zvíře.
V roce 2009 měla Británie druhou nejvyšší úroveň pojištění domácích zvířat ve světě (23%), před ní bylo pouze Švédsko. První pojistka pro domácí mazlíčky ve Spojených státech byla uzavřena až v roce 1982 a v televizní reklamě účinkovala známí psí televizní hvězda Lassie.

Mnoho majitelů nejen psů se domnívá, že pojištění psa je druh životního zdravotního pojištění; ve skutečnosti se však jedná o pojištění majteku. Tyto pojistné smlouvy se týkají především psů, koček a koní, i když exotické druhy zvířat nejsou v dnešní době také ničím výjimečným.
Mohlo by vás zajímat